Łabunie to gmina przyjazna rowerzystom. Ma na to certyfikat

  • 01.09.2018, 15:32 (aktualizacja 02.09.2018, 07:28)
  • ak
Łabunie to gmina przyjazna rowerzystom. Ma na to certyfikat Fot. pixabay.com
Gmina Łabunie, jako jedna z dwóch na Lubelszczyźnie, znalazła się w gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu PTTK jako „Gmina przyjazna rowerzystom”.

Konkurs odbywający się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej został zorganizowany po raz siódmy. Do udziału zgłosiło się kilkadziesiąt polskich samorządów, które o tytuły "Gmin przyjaznych rowerzystom" ubiegały się w kilku kategoriach.

Łabunie otrzymały certyfikat w gronie gmin do 10 tys. mieszkańców. W grupie samorządów większych (do 40 tys. mieszkańców) doceniony został Łuków, który nagrody nie otrzymał, ale jest laureatem wyróżnienia.

Przy ocenie samorządów kapituła brała pod uwagę m.in. długość utworzonych w ostatnich latach dróg i ścieżek rowerowych, oznakowanie szlaków i miejsc postojowych, a także plany działań na przyszłe lata.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe