Józefów: Będzie co czytać. Biblioteka kupuje nowe książki

  • 31.08.2018, 10:22 (aktualizacja 31.08.2018, 10:29)
  • ak
Józefów: Będzie co czytać. Biblioteka kupuje nowe książki Fot. pixabay.com
Ponad 5 tys. złotych do wydania na książki to naprawdę sporo. Tyle na zakup nowych pozycji wydawniczych ma Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie.

Placówka otrzymała wsparcie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego przez Bibliotekę Narodową. Józefowska książnica ma do wydania dokładnie 5 tys. 39 złotych. Już niebawem czytelnicy będą tam mogli pytać o nowe książki do wypożyczenia.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe