Krasnobród: Kołysanki malowane. Nowa wystawa w KDK (ZDJĘCIA)

  • 31.08.2018, 06:09
  • ak
Krasnobród: Kołysanki malowane. Nowa wystawa w KDK (ZDJĘCIA) Fot. KDK
Prace trzydzieściorga artystów, którzy brali udział w Ogólnopolskich Warsztatach Ilustratorów można od przedwczoraj (środa, 29 sierpnia) oglądać w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Wernisaż wystawy zatytułowanej "Aaa, kotki dwa..." zgromadził wielu gości.

Wernisaż rozpoczął się krótkim recitalem w wykonaniu zespołu Wójtowianie, który wykonał oczywiście kołysanki. Gości na otwarciu wystawy witała Mariola Czapla, dyrektor KDK, zaś o pracy ilustratorów opowiadała autorka projektu i kurator wystawy Maria Grażyna Szpyra.

Prace, które można podziwiać w domu kultury to ilustracje do najpopularniejszych, ale też mniej znanych kołysanek. Bohaterami obrazków są: kotki, misie i żabki. Jedna z prac nawiązuje do kołysanki podlaskiej o kurach, śpiewana przez polskich Białorusinów.

Na ekspozycję, która w KDK będzie czynna przez kilka tygodni składają się dzieła, które wykonali: Józef Wilkoń, Teresa Wilbik, Maria Ekier, Bogusław Orliński, Hanna Grodzka-Nowak, Krystyna Michałowska, Jolanta Marcolla, Krystyna Lipka-Sztarbałlo, Anna Sędziwy, Elżbieta Wasiuczyńska, Mieczysław Wasilewski, Franciszek Maśluszczak, Małgorzata Dmitruk, Artur Gołębiowski, Piotr Fąfrowicz, Mikołaj Kamler, Jolanta Kolary, Zbigniew Kołaczek, Aleksandra Kucharska-Cybuch, Halina Kuźnicka, Bartłomiej Kuźnicki, Aleksandra Michalska-Szwagierczak, Leszek Ołdak, Wanda Orlińska, Zuzanna Orlińska, Małgorzata Sawicka-Woronowicz i Katarzyna Stanny.

ak

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe