W rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystości w Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim

  • 29.08.2018, 14:18 (aktualizacja 29.08.2018, 15:37)
  • ak
W rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystości w Zamościu, Biłgoraju,…
W sobotę jest pierwszy września, a więc 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. uroczystości patriotyczne z tej okazji zostaną zorganizowane w każdym z miast naszego regionu.

W Zamościu obchody rocznicy zainauguruje msza święta w Katedrze Zamojskiej o godz. 18. Później obchody przeniosą się na Rotundę, gdzie zaplanowano manifestację z ceremoniałem wojskowym, apel poległych, okolicznościowe wystąpienia, a także koncert Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, chórów i solistów operowych.

Obchody upamiętniające pierwszy września 1939 roku odbędą się także w Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim. Ich szczegółowy przebieg na plakatach poniżej.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe