Gm. Grabowiec: Pociski moździerzowe na drodze do pól

  • 23.08.2018, 14:00 (aktualizacja 24.08.2018, 13:03)
  • ak
Gm. Grabowiec: Pociski moździerzowe na drodze do pól Fot. KMP Zamość
Cztery 40-centymetrowe pociski moździerzowe znaleziono w środę (22 sierpnia) na gruntowej drodze do pół w Skomorochach Dużych. Niewybuchy z czasów II wojny światowej zabezpieczyli policjanci, a saperzy zajęli się ich detonacją.

Zgłoszenie o niebezpiecznych znaleziskach policja dostała w środowy wieczór. Na niewybuchy natrafiono podczas remontu gruntowej drogi w Skomorochach Dużych. To były cztery pociski moździerzowe o długości około 40 cm. Leżały w ziemi najpewniej od ostatniej wojny.

– Policjanci zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznych przedmiotów. Na miejsce skierowano również patrol saperski z jednostki wojskowej, który zajmie się neutralizacją pocisków – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policjantka przypomina, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić policję, a miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Z
Z 24.08.2018, 23:36
To mają być "pociski" moździerzowe?

Pozostałe