Bitwa pod Komarowem. Uroczystości w rocznicę zwycięstwa

  • 25.08.2018, 06:00 (aktualizacja 26.08.2018 05:31)
  • bn
Bitwa pod Komarowem. Uroczystości w rocznicę zwycięstwa
W Wolicy Śniatyckiej (gm. Komarów Osada) zaplanowano obchody 98 rocznicy sławnej Bitwy pod Komarowem. W tym roku odbędą się one pod honorowym patronatem Andrzeja Dudy, prezydenta RP.

To na pewno będą wzruszające uroczystości. W sobotę (25 sierpnia) rozpoczną się o godz. 17. Zaplanowano wówczas koncert pieśni patriotycznej i żołnierskiej pod hasłem "Dla Niepodległej". Potem odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni ułańskich przy kilku ogniskach. 

Następnego dnia (26 sierpnia) obchody rozpoczną się o godz. 9.30. Znowu wysłuchamy wiązanki pieśni patriotycznych, tym razem w wykonaniu chóru "Pasjonata". Potem odbędzie się msza polowa i m.in. ceremoniał wojskowy (w tym apel poległych). Zaplanowano także część artystyczną w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Komarowie Osadzie, Koncert Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej działającej przy miejscowym Samorządowym Ośrodku Kultury oraz pokazy wyszkolenia wojskowego. 

Od godz. 9.30 będzie można także oddać krew w mobilnym  punkcie jej poboru. 

Tegoroczne uroczystości organizują: Rada Gminy w Komarowie Osadzie, miejscowy wójt, 3 Zamojski Batalion Zmechanizowany, 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie Osadzie. 

Swoje obchody organizuje także "Stowarzyszenie Bitwa pod Komarowem".  Odbędą się one w dniach 22-26 sierpnia. Zaplanowano m.in. manewry kawalerii, prelekcje i biesiadę. W niedzielę odbędzie się także inscenizacja historyczna w ramach Święta Polskiej Kawalerii. Więcej informacji na temat tych obchodów na stronie: www.bitwapodkomarowem.pl.

bn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe