Hrubieszów: Awanse i nagrody dla zwiadowców

  • 22.08.2018, 06:42
  • par
Hrubieszów: Awanse i nagrody dla zwiadowców
Piętnastu żołnierzy 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego awansowano na wyższy stopień, 31 otrzymało pochwały, 27 listy gratulacyjne a 10 zostało nagrodzonych nożami taktycznymi. Najbardziej zasłużonych zwiadowców z jednostki wojskowej w Hrubieszowie nagrodzono z okazji Święta Wojska Polskiego.

Garnizonowe obchody Święta Wojska Polskiego w Hrubieszowie odbyły się 15 sierpnia w 98. rocznicę zwycięskiej bitwy Warszawskiej w wojnie polsko - bolszewickiej 1920 r. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej oraz kombatantów i weteranów wojskowych. Celebrował ją ks. prałat ppłk Andrzej Puzon. Potem przy pomniku czynu zbrojnego 8. Bydgoskiego Pułku Piechoty  odczytano Apel Pamięci Oręża Polskiego i złożono wieńce i kwiaty. 8 Bydgoski Pułk Piechoty został sformowany 1 stycznia 1944 roku w Sielcach nad Oką. Po II wojnie światowej stacjonował w Hrubieszowie.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe