Gm. Werbkowice: Rolnicy podziękują za plony w Hostynnem

  • 20.08.2018, 08:00
  • ak
Gm. Werbkowice: Rolnicy podziękują za plony w Hostynnem
W Hostynnem odbędą się tegoroczne dożynki rolników z gminy Werbkowice. Święto plonów odbędzie się w niedzielę 26 sierpnia na terenach zielonych przy placu zabaw.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.30 zbiórką uczestników i przemarszem do kościoła, gdzie odprawiona zostanie dziękczynna msza święta. Później nastąpi oficjalne otwarcie dożynek. Odbędzie się oczywiście konkurs na najpiękniejszy wieniec, nie zabraknie też części artystycznej, podczas której występować mają zespoły z GOK w Werbkowicach. 

Przygotowany został specjalny blok zabaw i konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych (w godz. 15.30-17.30), będzie prezentacja maszyn i urządzeń rolniczych. uczestnikom dożynek serwowana też będzie grochówka i bigos. Swoje specjały zaoferują również panie z gminnych KGW. Czynny ma być ogródek piwny i stoiska gastronomiczne.

Na zakończenie zaplanowano zabawę taneczną.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe