Zamość: Uczniowie Budowlanki pojechali na staże do Lizbony (ZDJĘCIA)

  • 17.08.2018, 08:30
  • ak
Zamość: Uczniowie Budowlanki pojechali na staże do Lizbony (ZDJĘCIA) Fot. ZSP nr 4 Zamość
"Praktyka czyni mistrza" - to tytuł projektu, w ramach którego osiemnastoosobowa grupa uczniów zamojskiej Budowlanki, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny pojechała w te wakacje na praktyki zawodowe do Lizbony.

Każdy z uczniów został przydzielony do zakładu pracy zgodnego z kierunkiem jego kształcenia, firm informatycznych, gastronomicznych i budowlanych. Praktykowali tam przez 15 dni roboczych, 6 godzin dziennie.

– Najlepszym podsumowaniem staży w Lizbonie były deklaracje portugalskich pracodawców, że niektórych z naszych wychowanków widzieliby jako przyszłych pracowników. Wszyscy uczniowie Budowlanki przez trzy tygodnie zdążyli nawiązać bardzo serdeczne relacje ze swoimi „mistrzami”, ale także z wieloma pozostałymi pracownikami firm, w których odbywali staże – relacjonuje Monika Maluha z ZSP nr 4.

Pobyt na praktykach był jednak okazją nie tylko do pracy, ale również wypoczynkuMłodzi Polacy zwiedzali Lizbonę i jej okolice, wzięli udział w wielu wycieczkach. Mieli też czas, by wypoczywać na plaży, chodzić na spacery.

Dzięki udziałowi w stażach zagranicznych uczniowie mogli poszerzyć swoje horyzonty. Zdobyte doświadczenie pomoże im w znalezieniu pracy nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. 

Uczniowie Budowlanki w ramach uczestnictwa w projekcie „Praktyka czyni mistrza” otrzymują certyfikaty potwierdzające odbycie stażu oraz dokumenty Europass Mobilność wydawane przez Krajowe Centrum Europass.

ak

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe