Zamość: Historia na dużym ekranie. Dzisiaj zaczyna się festiwal filmowy

  • 15.08.2018, 07:31
  • bw
Zamość: Historia na dużym ekranie. Dzisiaj zaczyna się festiwal filmowy
Polska wolność będzie motywem przewodnim 6. edycji Zamojskiego Festiwalu Filmowego "Spotkania z Historią". Od 15 do 18 sierpnia widzowie będą mieli okazję zobaczyć wiele filmów historycznych i spotkać się z ich twórcami.

Festiwal rozpocznie się w środę, 15 sierpnia. O godz. 14.30 w CKF "Stylowy" będzie można obejrzeć "Niedokończone msze wołyńskie" Tadeusza Arciucha i Macieja Wojciechowskiego. To opowieść o Wołyniu 75 lat po tragicznych wydarzeniach i o tym, że nie może być prawdziwego pojednania bez poznania prawdy. Tego samego dnia w CKF "Stylowy" odbędzie się pozakonkursowy pokaz filmów historycznych. 

Maraton filmów konkursowych rozpocznie się w czwartek, 16 sierpnia o godz. 13.30 pokazem filmu "W szumie gwiazd jestem" Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk. Obraz opowiada o burzliwych i nieco mniej znanych losach poety Bolesława Leśmiana

Przez 3 dni pokazów widzowie zobaczą opowieść o historii Polski od walki o niepodległość ("Atlas Niepodległości") w czasach I wojny światowej aż po reportaż z życia działaczy Solidarności ("Życie solidarnością pisane"). Po każdym pokazie widzowie będą mieli możliwość spotkania i rozmowy z twórcami filmów. 

6. Zamojski Festiwal Filmow "Spotkania z Historią" - PROGRAM

 – Do preselekcji zgłoszono 45 filmów, komisja TVP Historia wybrała 19 z nich. Będziemy mogli je zobaczyć podczas pokazów konkursowych festiwalu. Tematyka filmów jest bardzo zróżnicowana, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca Andrzej Bubeła, dyrektor CKF "Stylowy". 

W czasie festiwalu w Muzeum Zamojskim i Arsenale oglądać będzie można wystawy muzealne i fotograficzne odnoszące się do odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotnie i niedzielne przedpołudnia (18-19 sierpnia) na Starym Mieście zaplanowano inscenizacje i pokazy historyczne przenoszące widzów w lata bitwy warszawskiej i obrony polskich granic. 

Zwieńczeniem festiwalu będzie gala finałowa na Rynku Wielkim, 18 sierpnia o godzinie 20. Jury zdecyduje, kto zostanie zwycięzcą tegorocznej edycji festiwalu. Po gali, na Rynku Wielkim zagra zespół Raz, Dwa, Trzy. 

Na wszystkie pokazy filmowe festiwalu bezpłatne wejściówki można otrzymać w kasach CKF "Stylowy".

bw

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe