Kierowca z Hrubieszowa wywrócił cysternę z gazem w Tuligłowach

  • 14.08.2018, 14:39
  • par
Kierowca z Hrubieszowa wywrócił cysternę z gazem w Tuligłowach
38-latek z Hrubieszowa wyjeżdżał ze stacji paliw ciężarowym manem z cysterną wypełnioną prawie 40 tys. litrów gazu propan-butan. Stracił panowanie nad kierownicą i samochód przewrócił się do rowu.

Do wypadku doszło 12 sierpnia rano w Tuligłowach. Około godz. 9 38-latek z Hrubieszowa kierujący cysterną z gazem marki MAN wyjeżdżał ze stacji benzynowej. Skręcił w lewo, dołączał się do ruchu w kierunku Lublina. Kierowca prawdopodobnie stracił panowanie nad ciężarówką i samochód z cysterną zjechał na pobocze po czym przewrócił się do rowu.

 – Cysterna była wypełniona około 37 tys. litrów gazu propan-butan. Na szczęście, z uwagi na niewielką prędkość nie doszło do jej rozszczelnienia. Policjanci i strażacy wyznaczyli strefę bezpieczeństwa w promieniu około 400 metrów. Do poniedziałku do godz. 4 droga była zablokowana. Cysterna przewróciła się tuż obok torów kolejowych. Z uwagi na wyznaczoną strefę bezpieczeństwa również ruch pociągów został wstrzymany. Zaraz po wypadku policjanci wyznaczyli objazdy przez Małochwiej Duży i Małochwiej Mały. Strażacy schłodzili cysternę, a potem gaz znajdujący się wewnątrz przepompowano. Powiadomieni zostali pracownicy zarządzania kryzysowego przy Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie – poinformował nas kom. Piotr Wasilewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mmk
mmk 14.08.2018, 22:32
Jechałem tam w nocy ok. 24.00 niedz/pon. Pochwała dla strażaków którzy kierowali objazdem w tych małych wioskach. Nie spotkałem się dotychczas aby była taka pomoc. Zwykle policja daje znak objazdu , a dalej szukajcie sobie dróg na wioskach sami. Dzięki za to.

Pozostałe