Tarnogród: Sejmiki wiejskich teatrów na liście UNESCO

  • 15.08.2018, 13:49
  • lew
Tarnogród: Sejmiki wiejskich teatrów na liście UNESCO
Odbywające się w Tarnogrodzie Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej oraz Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych zostały wpisane do Rejestru Dobrych Praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Sejmiki wiejskich zespołów teatralnych i ruch teatralny na wsi przyczyniają się do ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego różnych regionów Polski – podnosi Renata Ćwik, dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury w Tarnogrodzie.

O zamiarze ubiegania się o wpis Sejmików do Rejestru Dobrych Praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego, jak też o idei ochrony dziedzictwa w myśl Konwencji UNESCO z 2003 r. poinformowano w lutym podczas zakończenia 43. Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie. Zebrani aplauzem wyrazili poparcie dla tej inicjatywy, co ośmieliło organizatorów do ubiegania się o wpis. Procedowanie złożonego przez TOK wniosku trwało kilka miesięcy, ale zakończyło się sukcesem. Odbywające się w Tarnogrodzie Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej oraz Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych zostały wpisane do Rejestru Dobrych Praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.  

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe