Przebudowa drogi między Frampolem a Gorajcem

  • 17.08.2018, 06:00
  • lew
Przebudowa drogi między Frampolem a Gorajcem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie wyłoniła wykonawcę rozbudowy ponad 7-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 74 pomiędzy Frampolem a Gorajcem. Umowa może zostać podpisana pod koniec miesiąca.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło konsorcjum firm PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza, które za prawie 63 mln zł zamierza przebudować istniejący odcinek drogi krajowej nr 74 od końca obwodnicy Frampola do początku planowego nowego przebiegu omijającego Gorajec w gm. Radecznica.

Wykonawca w ramach inwestycji gruntownie przebuduje 7-kilometrowy fragment "krajówki", wzmacniając jej nośność. Poszerzona do 7 m jezdnia zyska umocnione pobocza, przebudowane zostaną też krzyżujące się z nią drogi publiczne i wewnętrzne. Poprawione zostanie odwodnienie drogi, powstaną drogi zbiorcze do obsługi ruchu lokalnego, bezpieczeństwo użytkowników trasy wspomagać będą bariery ochronne i oświetlenie drogowe. Przetarg rozstrzygnięto 7 sierpnia.

– Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania od wyboru, to jeszcze przed końcem sierpnia podpiszemy umowę – informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe