Region: Cysterna z gazem w rowie na trasie Zamość-Lublin

  • 12.08.2018, 17:37
  • red.
Region: Cysterna z gazem w rowie na trasie Zamość-Lublin Fot. KWP w Lublinie Do groźnego zdarzenia doszło na trasie Zamość-Lublin na DK-17
Do groźnego zdarzenia doszło na trasie Zamość-Lublin na DK-17. Policjanci, strażacy oraz pracownicy zarządzania kryzysowego zabezpieczają miejsce wywrócenia cysterny z gazem w miejscowości Tuligłowy – droga krajowa nr 17. Przed godziną 9.00 kierujący cysterną wyjeżdżając ze stacji paliw stracił panowanie i wjechał do rowu.

38-latek kierujący cysterną z gazem marki Man wyjeżdżał ze stacji benzynowej. Skręcając w lewo dołączał się do ruchu w kierunku  Lublina. Po chwili jego ciężarówka zjechała na pobocze i przewróciła się. Jak wstępnie ustalili wezwani na miejsce policjanci w cysternie może znajdować się około 37 tysięcy litrów gazu propan-butan. Na szczęście z uwagi na niewielką prędkość nie doszło do rozszczelnienia. Policjanci oraz strażacy wyznaczyli strefę bezpieczeństwa na odległość 400 metrów. Droga jest całkowicie zablokowana. Cysterna leży przy torach kolejowych. Z uwagi na wyznaczoną strefę bezpieczeństwa ruch pociągów także jest wstrzymany. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Niewykluczone, że kierujący zasłabł za kierownicą. Nie doznał on obrażeń ciała zagrażających życiu i zdrowiu. 38-letni kierujący ciężarowym manem jest trzeźwy. 
Czas przepompowywania gazu i całej akcji może potrwać kilkanaście godzin. Objazdy dla samochodów ciężarowych drogą wojewódzką nr 846 przez Zamość - Skierbieszów - Kraśniczyn - Krasnystaw.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe