Zamość: Policjanci kontrolują maszyny rolnicze

  • 12.08.2018, 00:25
  • bw za kmp Zamość
Zamość: Policjanci kontrolują maszyny rolnicze KMP Zamość
Po serii tragicznych wypadków z udziałem kierowców maszyn rolniczych w naszym regionie policja wzmożyła kontrole drogowe. Zamojscy policjanci apelują jednocześnie o zachowanie na drodze szczególnej ostrożności, przypominając, że wypadek z udziałem maszyny rolniczej może być tragiczny w skutkach.

Policjanci z ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole maszyn rolniczych oraz osób siedzących za ich kierownicą.

Mundurowi sprawdzają stan trzeźwości kierowców oraz niezbędne kwalifikacje. Kontrolują również stan maszyn - ich oświetlenie oraz układ hamulcowy, nie mogą one bowiem zagrażać innym uczestnikom ruchu drogowego. Działania policjanci prowadzą w szczególności na terenach wiejskich, gdzie najczęściej można spotkać kombajny i ciągniki z przyczepami - informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik zamojskiej policji. 

 Jak podkreślają policjanci, zderzenie pojazdu osobowego, czy motocyklisty z hederem kombajnu najczęściej kończy się dla kierujących czy też pasażerów utratą zdrowia, a nawet życia. By wyminąć pojazd rolniczy nie wystarczy tylko zwolnić, niekiedy trzeba także zjechać na pobocze albo nawet opuścić drogę na czas przejazdu ogromnej maszyny. Przed wyjazdem na drogę należy bezwzględnie sprawdzić stan techniczny pojazdu. Kierujący tego typu sprzętem muszą pamiętać, że podczas jazdy po drogach publicznych nie mogą zagrażać innym kierowcom.

bw za kmp Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe