Gm. Adamów: Woda zanieczyszczona bakterią E.coli

  • 11.08.2018, 11:32 (aktualizacja 11.08.2018 20:54)
  • bw
Gm. Adamów: Woda zanieczyszczona bakterią E.coli
Jak poinformowały władze gminy Adamów ujęcie ''Potoczek'' zaopatrujące w wodę miejscowości: Adamów i Potoczek Kolonia zostało zanieczyszczone bakterią E. coli. Woda jest niezdatna do spożycia. Aby woda była zdatna do spożycia należy ją koniecznie przegotować.

Komunikat został opublikowany w piątek, 10 sierpnia. Jak udało się ustalić woda z ujęcia ''Potoczek'' miała w swoim składzie bakterie z grupy E.coli. 

Z tego powodu woda z wodociągu jest niezdatna do spożycia, mycia, przygotowywania posiłków etc. Jak podkreślają władze gminy, aby woda była zdatna należy ją przegotować. 

Podobnie jest z wodą z kranu, z tym że można ją używać do mycia i bracia prysznica. 

- Osoby z osłabioną odpornością, opiekunowie niemowląt i małych dzieci powinni zachować szczególną ostrożność - ostrzegają władze gminy. 


Decyzję o uznaniu niezdatności wody została podjęta przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zamościu.

W załączeniu skan komunikatu. 

bw

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe