Krasnobród: Już niebawem XII Festiwal Muzyki Organowej! (PROGRAM)

  • 11.08.2018, 19:30 (aktualizacja 11.08.2018 19:58)
  • bw
Krasnobród: Już niebawem XII Festiwal Muzyki Organowej! (PROGRAM)
Już w przyszłą niedzielę, 19 sierpnia rozpocznie się festiwal, który cieszy się popularnością w całej Polsce. Po raz XII znani organiści i muzycy przyjadą do Krasnobrodu na Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej ''Per Artem ad Astra''.

Festiwal ma na celu popularyzację muzyki organowej i kameralnej w małych środowiskach lokalnych. Ponadto jest to także oferta kulturalna dla mieszkańców naszego regionu i turystów, tak licznie odwiedzających w tym czasie Krasnobród i Lubelszczyznę.

            Festiwal rozpocznie się w niedzielę 19 sierpnia w krasnobrodzkim sanktuarium koncertem inauguracyjnym, w którym wystąpią: Mateusz Goniowski (organy) - laureat I Nagrody X Ogólnopolskiego Konkursu Organowego Krasnobród 2017, Janusz Raczyński (gitara), Krzysztof Ostrowski (organy).

            Podczas kolejnych dni festiwalu usłyszymy wykonania znanych twórców muzyki organowej z całej Polski. W ramach festiwalu, w czwartek 23 sierpnia w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie odbędzie się też XI Ogólnopolski Konkurs Organowy.

 Jak co roku w kalendarzu festiwalu przewidziano  Warsztaty Muzyczne połączone z kursem interpretacji muzyki solowej i kameralnej, któr  odbędą się w dniach 18 – 24 sierpnia.

           Festiwal kończy się w piątek 24 sierpnia. O godzinie 18:00 w krasnobrodzkich sanktuarium zostanie odprawiona Msza, a o 19:00 rozpocznie się Koncert Laureatów XI Ogólnopolskiego Konkursu Organowego i Orkiestry Festiwalowej oraz koncert „Niepodległa” w  wykonaniu Zespołu „Przyjaciele” w składzie: Mariusz Matera (śpiew), Bogdan Depta (akordeon piano śpiew), Krzysztof Kostrubiec (skrzypce), Mariusz Narolski (klarnet), Marian Skiba (kontrabas).  Organizatorami Festiwalu są: Krasnobrodzki Dom Kultury i Fundacja Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej „Divertimento” z Warszawy, zaś współorganizatorami Burmistrz Krasnobrodu oraz krasnobrodzkie parafie – Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Zesłania Ducha Świętego.

Szczegóły programu podane są na plakatach.

  

bw

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe