Miliony dla gmin, korzyści dla petentów

  • 10.08.2018, 11:30
  • ak
Miliony dla gmin, korzyści dla petentów Fot. pixabay.com
Serwery, komputery, drukarki i nowoczesne oprogramowanie - do takich zakupów szykują się władze Zwierzyńca, a także gmin Szczebrzeszyn, Łabunie, Krasnobród, Serniki, Michów, Chodel i Nielisz, które wspólnie realizują duży projekt finansowany z Unii Europejskiej.

Sprzęt ma służyć samorządowym urzędnikom, a także pracownikom podległych jednostek. W urzędach miast i gmin będą mogły dzięki temu być wykorzystywane systemy: elektronicznego zarządzania dokumentacją, eRada, zamówień publicznych i elektronicznego archiwum. Skorzystają jednak na tym głównie petenci, czyli mieszkańcy, którzy dzięki nowym rozwiązaniom będą mogli więcej spraw urzędowych załatwić przez internet.

Wniosek o przyznanie dotacji z RPO Województwa Lubelskiego został złożony jeszcze w 2016 roku. Początkowo nie został zatwierdzony do dofinansowania, ale pojawiły się nowe możliwości i pieniądze. Projekt "Cyfrowy urząd - przyjazny mieszkańcom" jest wart prawie 7,2 mln zł. Tylko gmina Zwierzyniec otrzyma przeszło 1,2 mln zł.

W tym roku samorządy chcą przygotować wszystkie niezbędne procedury, m.in. ogłoszenie przetargów. Zasadnicza realizacja projektu jest planowana na rok 2019. Liderem projektu jest gmina Nielisz.
 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe