Hrubieszów: Więźniowie pojechali na rowerowy rajd

  • 09.08.2018, 13:00
  • ak
Hrubieszów: Więźniowie pojechali na rowerowy rajd Fot. ZK Hrubieszów
Skazani osadzeni w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie mieli okazję przejechać fragment trasy jubileuszowego raciborskiego rajdu trzeźwościowego.

Rajd rozpoczął się jeszcze w lipcu w Raciborzu. Stąd jego uczestnicy ruszyli w rowerową podróż dookoła Polski. Na początku sierpnia dotarli pod Hrubieszów. I tutaj właśnie dołączyli do nich skazani z miejscowego ZK. Nie jechali oczywiście bez nadzoru. Był z nimi opiekun do spraw kulturalno-oświatowych.

– Członkowie rajdu podobnie jak wielu skazanych w przeszłości borykali się z problemami dotyczącymi uzależnień od alkoholu czy środków psychoaktywnych. Jednym ze sposobów wyjścia z tego problemu jest aktywny styl życia czy dzielenie się doświadczeniami w czasie mityngów otwartych jakie mają miejsce w czasie trwającego ponad miesiąc rajdu. Jesteśmy pewni, że udział skazanych w rajdzie przyczyni się zmiany myślenia w podejściu do uzależnienia i wskaże im inne możliwości radzenia sobie z tym problemem – wyjaśnia ideę ppor. Adrian Małecki z ZK w Hrubieszowie.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ZK
ZK 09.08.2018, 22:01
Tylko siedzieć jak tak czas organizują. Bawią sie za pieniądze podatników na wieczorkach z Cugowskim i na rajdach rowerowych, a wszyscy za to płacimy!!!!! Brawo dla organizatorów. Zamiast ich wysłać za dziadowskie pieniądze jakie tu ludzie zarabiają do sprzątania Huczwy czy rowów, to organizujcie im cudowny czas wolny.

Pozostałe