Zamość: Starówka walczy o tytuł jednego z 7 Cudów Polski

  • 8.08.2018, 13:57 (aktualizacja 09.08.2018 09:54)
  • red.
Zamość: Starówka walczy o tytuł jednego z 7 Cudów Polski Fot. Archiwum Aby zamojska Starówka wygrała w plebiscycie potrzebne są Wasze głosy
Stare Miasto w Zamościu znalazło się wśród 15 miejsc rywalizujących o tytuł jednego z "7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości".

Obok Starego Miasta w Zamościu o tytuł ten ubiegają się również: Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie, Stare Miasto w Warszawie, Osada w Biskupinie, Tatrzański Park Narodowy, czy katedra w Gnieźnie, albo Półwysep Helski i inne.

"Ten XVI-wieczny ośrodek wyróżnia powiązanie różnych funkcji: zespołu miejskiego, rezydencji właściciela oraz fortecy. Warto również podkreślić oryginalność zamojskiej architektury, która łączy wpływy włoskie z tradycją lokalną." - prezentowany jest Zamość na stronie konkursu.

Głosowanie potrwa do 12 października, a jego wyniki poznamy 20 października podczas gali World Travel Show.

Aby oddać głos na Zamość trzeba kliknąć TUTAJ .

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe