Zamość na archiwalnych fotografiach. Fotoplastikon stanął na Rynku Wodnym (ZDJĘCIA)

  • 8.08.2018, 09:00 (aktualizacja 08.08.2018 15:01)
  • red.
Zamość na archiwalnych fotografiach. Fotoplastikon stanął na Rynku Wodnym (ZDJĘCIA) Fot. rr
Niezwykłe zdjęcia starego Zamościa nawet sprzed 100 lat oglądać można w fotoplastikonie, który dzisiaj (środa, 8 sierpnia) stanął na Rynku Solnym, a następnie został przeniesiony na Rynek Wodny, obok fontanny.

Fotoplastikon został przygotowany przez Narodowe Archiwum Cyfrowe we współpracy z Archiwum Państwowym w Zamościu. Zajrzeć do niego będzie można aż do 5 września i obejrzeć unikatowe fotografie ukazujące życie miasta i jej mieszkańców po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Wystawa została podzielona na cztery tematy: zamościanie, krajobrazy starego Zamościa, usługi i przemysł oraz uroczystości. Zdjęcia prezentowane będą w technice stereoskopowej dającej wrażenie trójwymiarowości oraz w 2D.

To już drugi przystanek Archiwalnego Fotoplastikonu. Po wizycie w Zamościu, fotoplastikon pojedzie do Krakowa, gdzie od 8 września do 5 października będzie stał przed Budynkiem Muzeum Narodowego w Krakowie. 

red.

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe