Miliony na inwestycje w Krasnobrodzie i Zwierzyńcu

  • 12.08.2018, 08:00
  • rr
Miliony na inwestycje w Krasnobrodzie i Zwierzyńcu
Ponad 3 miliony złotych otrzymają Zwierzyniec i Krasnobród z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Inwestycje w tych gminach dotyczyć będą odnawialnych źródeł energii oraz dziedzictwa kulturowego i naturalnego.

Konkretnie 1,2 mln trafi do Krasnobrodu na modernizację infrastruktury turystycznej, zaś Zwierzyniec na realizację dwóch projektów otrzyma ponad 2 miliony złotych.

Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach "Kroniki Tygodnia" władze Krasnobrodu chcą dokonać modernizacji zabytkowego parku otaczającego obiekty sanatorium wraz z wybudowaniem promenady spacerowej z centrum miasta do parku. To jednak nie koniec planowanych przedsięwzięć, które mają poprawić wizerunek gminy i sprawić, by turystów było więcej. Władze gminy chciałyby również zagospodarować teren rekreacyjny między parkiem a zalewem krasnobrodzkim. Ponadto stworzyć turystyczną aplikację mobilną, witrynę www, by w ten sposób lepiej dotrzeć do turystów i zachęcić ich do odwiedzenia serca Roztocza. W planach jest także ławka z paneli solarnych. 

– Główny cel projektu to lepsze zagospodarowanie parku na terenie zespołu pałacowo-parkowego i tym samym pełniejsze wyeksponowanie tego wszystkiego, co w zakresie walorów przyrodniczych ma do zaoferowania Krasnobród – tłumaczy Marcin Protas, zastępca dyrektora departamentu wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jak dodaje gmina, otrzyma na te inwestycje 1,2 mln dotacji.

Więcej przeczytasz w ostatnim numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

rr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nikola
nikola 04.10.2018, 07:41
a gdzie do wykorzystania cala okolice jak nie ma nigdzie prawie sciezek rowerowych zajazdow dla odwiedzajacych i turystow
Zbig
Zbig 15.08.2018, 13:10
Teren między patelnią w centrum a zalewem jest już zagospodarowany - jest tam plac zabaw. Niestety od wybudowania nikt nie mył sprzętów ani nie impregnować drewnianych elementów. Dzieci mogą sobie poczytać kto kogo r***"* i pier****. Gmina nie dba o to, co już ma.

Pozostałe