Zamość: Komary mają paść. Wielkie trucie dzisiaj w nocy

  • 07.08.2018, 10:00
  • ak
Zamość: Komary mają paść. Wielkie trucie dzisiaj w nocy Fot. pixabay.com
Nocą z wtorku na środę (7/8 sierpnia) w Zamościu przeprowadzona zostanie kolejna w tym roku akcja odkomarzania miasta.

Walka z insektami: komarami, meszkami i kleszczami prowadzona będzie na czterech obszarach. Specjalne preparaty zostaną rozpylone na bulwarach wzdłuż Łabuńki (ul. Weteranów do ul. Okrzei), także wzdłuż Topornicy (od ostatnich bloków TBS przy ul. Lipskiej do ujścia do Łabuńki), w rejonie stawu w Parku Miejskim, a także nad zalewem.

Poprzednia taka akcja była przeprowadzona pod koniec maja. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Miasto zapewnia, że specjalne środki owadobójcze, które zostaną użyte, nie są szkodliwe ani dla ludzi, ani dla zwierząt. Są dopuszczone do użytku przez Ministra Zdrowia. Mimo to samorząd uczula mieszkańców, by nie wdychania rozpylonego produktu i unikać przebywania w miejscu prowadzenia oprysków.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ZmC
ZmC 08.06.2019, 08:21
Kiedy będzie odkomarzanie w 2019? Bo teraz na prawdę jest to bardzo potrzebne

Pozostałe