Zamość: Jak pomóc niepełnosprawnym?

  • 08.08.2018, 17:00
  • rr
Zamość: Jak pomóc niepełnosprawnym?
O tym jak powinien działać system wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin rozmawiali w Zamościu przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz organizacji pozarządowych.

O prawach i pomocy dla osób niepełnosprawnych mówiły chyba wszystkie ekipy rządzące. O problemie zrobiło się ostatnio głośno za sprawą protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. Resort rodziny rozpoczął konsultacje społeczne dotyczące budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych.

 – Wygląda dobrze, ale to początek i podstawowe założenia, które zostały zawarte już we wspomnianej już wcześniej konwencji o prawach osób niepełnosprawnych z 2012 roku. Dalej jest nie zmieniony system orzekania, asystenci osób z niepełnosprawnością to nadal rozwiązanie niezbyt często spotykane – mówi nam Michał Król z SPDN "Krok za Krokiem".

30 lipca w siedzibie Stowarzyszenia w Zamościu odbyły się konsultacje na temat poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych w naszym kraju. Solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych, pakiet społecznej odpowiedzialności i program "Dostępność+" to filary, na których będzie opierała się budowa systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin. O propozycjach strony rządowej przedstawiciele "Krok za Krokiem" oraz innych organizacji pozarządowych mogli usłyszeć m.in. od wiceministra Krzysztofa Michałkiewicza z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka, zastępcy prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Tomasza Maruszewskiego oraz dyrektora lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Karola Tarkowskiego.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

rr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe