Zamość: Sąd uznał racje pacjenta. 200 000 zł za rękę

  • 7.08.2018, 05:26
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Sąd uznał racje pacjenta. 200 000 zł za rękę
Zadośćuczynienie w kwocie 150 tys. zł ma wypłacić Zamojski Szpital Niepubliczny mieszkańcowi Hetmańskiego Grodu za wyrządzoną mu krzywdę w wyniku błędnie przeprowadzonego zabiegu chirurgicznego na złamanej ręce. Taki wyrok zapadł przed Sądem Apelacyjnym w Lublinie. W sumie – wraz z odsetkami – szpital będzie musiał zapłacić pacjentowi ponad 200 tys. zł.

Pan Adam (imię zmienione) w kwietniu 2010 r. trafił na oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej zamojskiego szpitala przy ul. Peowiaków ze złamaniem przedramienia lewej ręki. Urazu doznał podczas gry w koszykówkę. Specjaliści rozpoznali otwarte złamanie I st. kości łokciowej i zamknięte złamanie kości promieniowej. Młody mężczyzna przeszedł zabieg operacyjny złamanej ręki, a trzy dni później został wypisany do domu. Zgodnie z zaleceniami pacjent zgłosił się na dalsze konsultacje medyczne do poradni urazowo-ortopedycznej, gdzie – po 4 miesiącach od zabiegu – stwierdzono brak zrostu kości promieniowej (kość promieniowa została w kwietniu zespolona płytą rynnową oraz wkrętami – przyp. red.), a w konsekwencji zadecydowano o konieczności przeszczepu mrożonego kości. Operację przeprowadzono we wrześniu 2010 r.

Kość się nie zrasta!

W przebiegu pooperacyjnym zaobserwowano objawy neuropatii (porażenia) nerwu promieniowego, co skutkowało znacznym i trwałym ograniczeniem możliwości ruchowych lewej ręki, a szczególności nadgarstka i palców. Na zlecenie poradni ortopedycznej pan Adam korzystał z zabiegów fizjoterapeutycznych, które nic nie pomogły.

Ponieważ stan zdrowia nie uległ poprawie, w 2011 r. mężczyzna trafił na operację do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, a rok później poddany został kolejnemu zabiegowi – w wielkopolskim Turku. Ręka jednak nie wróciła do dawnej sprawności, wobec czego w 2013 r. pan Adam – za pośrednictwem pełnomocnika – pozwał Zamojski Szpital Niepubliczny o zadośćuczynienie w kwocie 200 tys. zł za doznaną krzywdę z tytułu uszczerbku na zdrowiu, nieprawidłowości w rehabilitacji oraz przedłużającego się leczenia, jak również zasądzenie renty w kwocie 1 tys. zł miesięcznie.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mrn
mrn 12.08.2018, 22:28

Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinternet.com

www.ukraina-pracownicy.pl

Andi
Andi 8.08.2018, 12:27
W 2002 roku lerzałem w tym szpitalu w trzeci dzień po operacji-(złamanie kostki i kości strzałkowej po wypadku) zostałem wypisany do domu.
Ola
Ola 7.08.2018, 16:22
Powinni podac, ktory lekarz przeprowadził zabieg.
Anty
Anty 7.08.2018, 13:35
A dla czego ma placic szpital? Powinien placic lekarz ktory to zle zrobil. To by co niektorzy lekarze zaczeli myslec a nie traktuja ludzi ziemniaki. I przyjmuje na odwal aby tylko wypisac recepte z niepotrzebnymi lekami bo za nie bedzie mial wczasy
świadomy
świadomy 8.08.2018, 12:21
wypłacane jest z ubezpieczenia, szpital nie płaci tylko ubezpieczyciel. Ale zgadzam się, że powinno pójść z ubezpieczenia lekarza.
Sierpień 2016
Sierpień 2016 7.08.2018, 09:30
U mnie nierozpoznao złamania kości lódeczkowatej. Po dwóch latach licznych rechabilitacjach i zabiegu operacyjnym nie odzyskałem pełnej sprawnosci ręki, a przy niektórych ruchach czuje ból.
Medic Help
Medic Help 8.08.2018, 12:20
Dzień dobry. bardzo proszę o kontakt na [email protected] pomagamy przy błędach medycznych

Pozostałe