Dzień otwarty w RPN. Poznać przyrodę z bliska

  • 10.08.2018, 06:00
  • bw
Dzień otwarty w RPN. Poznać przyrodę z bliska
W sobotę 11 sierpnia Roztoczański Park Narodowy w Zwierzyńcu zaprosi gości i turystów do poznania swojego bogactwa. Podczas X Dnia Otwartego w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym będziemy mogli m.in. przejechać się bryczką, obejrzeć wystawy plenerowe i wybrać się na wycieczkę szlakiem.

Dzień Otwarty rozpocznie się w sobotę, 11 sierpnia, o godzinie 10, ale już od godziny 9. będzie można wziąć udział w pokazach tradycyjnego pieczenia i degustacji podpłomyków przygotowywanych według dawnych receptur. Na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego organizatorzy przygotują wystawę plenerową pt. "Ptaki RPN" oraz wystawy opisujące historię parku.

Świetną okazją do poznania natury będzie wycieczka ornitologiczna ścieżką poznawczą na Bukową Górę, którą poprowadzi przedstawiciel Zamojskiego Towarzystwa Przyrodniczego. W tegorocznej edycji plenerowej imprezy edukacyjnej udział wezmą przedstawiciele Gorczańskiego, Magurskiego i Poleskiego Parku Narodowego, którzy zaprezentują bogactwo przyrodnicze i kulturowe parków narodowych w Polsce.

O godzinie 11 kapela Butrynów z Janowa Lubelskiego zagra tradycyjną muzykę Roztocza Zachodniego. W samo południe będziemy mogli obejrzeć pokaz konnej Straży Ochrony Przyrody. Park przygotował także akcję ekologiczną pt. "Za baterie – sadzonka". W ramach akcji za oddane zużyte baterie (min. 50 szt.) uczestnicy otrzymają sadzonkę drzewa lub krzewu ozdobnego.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Przygotowano dla nich konkursy i gry z nagrodami oraz pokazy przyrodnicze. 

Wstęp na teren Roztoczańskiego Parku Narodowego podczas trwania imprezy będzie bezpłatny. 

"Kronika Tygodnia" jest patronem medialnym dnia otwartego RPN.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

bw
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe