Werbkowice: Dobrzy ludzie pomagają chorej kobiecie

  • 08.08.2018, 07:00
  • Mariusz Parol
Werbkowice: Dobrzy ludzie pomagają chorej kobiecie Po 17 latach prowadzania kiosku w Werbkowicach państwo Wiśniewscy noszą się z zamiarem zawieszenia działalności.
49-letnia mieszkanka Werbkowic od kilku miesięcy walczy z chorobą nowotworową. Terapia jest ciężka i kosztowna. Leczenie dwukrotnie przerasta dochody rodziny. Utworzono konto, na które można wpłacać datki na leczenie i rehabilitację. werbkowiczanki.

Małgorzata Wiśniewska (49 lat) mieszka w Werbkowicach. Od 12 lat leczy się na nowotwór piersi. Początkowo rak nie był złośliwy. Badanie przeprowadzone w grudniu zeszłego roku potwierdziło, że nowotwór przybrał jednak złośliwą formę.

 – Walka z chorobą była bardzo ciężka i kosztowna. Żonie podawano agresywną chemię. Była z tego powodu bardzo osłabiona i wycieńczona. Dalsze bombardowanie chemią nie dawało rezultatów. Trzeba było przejść do kolejnego etapu leczenia. Pierwszy etap został zamknięty. Kosztowne leczenie dwukrotnie przerastało dochody naszej rodziny – mówi Jan Wiśniewski, mąż pani Małgorzaty. – Ja mam 670 zł renty, żona z pracy w kiosku wyciągała około 800 zł miesięcznie. Sama terapia i leczenie jej pochłaniały miesięcznie ponad 1,5 tys. zł. Na przeżycie miesiąca potrzebowaliśmy około 3,4 tys. zł. Gdyby nie pomoc dobrych ludzi, nie wiem jak dalibyśmy radę – dodaje mąż Małgorzaty Wiśniewskiej.


Datki można wpłacać tytułem "1556 pomoc dla Małgorzaty Wiśniewskiej" na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym "Kawałek Nieba" nr 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe