Wybory samorządowe 2018: Powalczą o ratusz i sejmik

  • 07.08.2018, 11:00
  • rr
Wybory samorządowe 2018: Powalczą o ratusz i sejmik
Zamojscy radni miejscy przygotowują się do wyborów samorządowych. O fotel prezydenta Zamościa będzie się ubiegać Marta Pfeifer. Wesprze ją Marek Kudela, który odszedł z szeregów Platformy Obywatelskiej, bo nie wierzy w sukces kandydata popieranego przez tę partię. Kto nim będzie? Być może Rafał Zwolak. Z kolei do sejmiku województwa z listy ludowców wystartuje inny radny RM Zamościa Jerzy Nizioł.

Na razie wiadomo, że o prezydencki fotel w Zamościu powalczą obecnie urzędujący prezydent Andrzej Wnuk i radna Marta Pfeifer, niezrzeszona, która do Rady Miasta dostała się z listy KW Platformy Obywatelskiej. 

Platforma Obywatelska w Zamościu pójdzie do wyborów samorządowych razem z Nowoczesną i SLD pod szyldem Koalicji Obywatelskiej. Ta jeszcze oficjalnie nie zaprezentowała swojego kandydata na prezydenta jednak na giełdzie nazwisk najczęściej pojawiają się kandydatury radnego Rafała Zwolaka, szefa zamojskiego koła Nowoczesnej oraz przedsiębiorcy Sławomira Ćwika, również działacza Nowoczesnej.

 

Z sercem do wyborców

Na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych radny Marek Kudela (w grudniu ub. roku przegrał wybory o przywództwo w zamojskiej PO z radnym Ireneuszem Godziszem) ogłosił iż opuszcza szeregi PO. Opublikował oświadczenie, w którym czytamy:

"Nie mogę i nie potrafię okłamywać swoich wyborców, którzy powierzyli mi tak duży mandat zaufania i pracować na kandydata na Urząd Prezydenta Miasta Zamość, w którego sam nie wierzę. Zawsze na sercu miałem i mam dobro miasta i mieszkańców. Nie odchodzę jednak z polityki samorządowej i mogę zapewnić Państwa, że będę walczył o mandat radnego Rady Miasta Zamość. Swoją energię i siłę skupię na pracy, by wesprzeć kandydatkę, która chce i potrafi dokonać tak bardzo potrzebnych zmian w naszym mieście. Osoba ta jest uczciwa, pracowita i na pewno dołoży wszelkich starań, by Zamość po czterech latach znalazł się na "właściwych torach" rozwoju gospodarczego. Jeszcze raz Państwu dziękuję za zaufanie i obiecuję, że "nie składam broni", bo Zamość jest nasz!".

 

PSL z niespodzianką 

Ciekawie zapowiada się również sytuacja jeśli chodzi o wybory do sejmiku województwa. Udało nam się uzyskać nieco informacji na temat przygotowań Polskiego Stronnictwa Ludowego, które ma największą reprezentację w tym gremium. Komitet wystartuje pod nazwą PSL –Porozumienie Społeczne.

Arkadiusz Bratkowski będzie liderem listy ludowców z Zamojszczyzny w wyborach do sejmiku. Na liście PSL znalazł się też wiceprzewodniczący Rady Miasta Zamościa, Jerzy Nizioł, związany dotąd ze środowiskiem zamojskiej lewicy.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

rr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
no nie
no nie 21.09.2018, 10:56
umieszczając pana Jerzego Nizioła na listach do sejmiku wojewódzkiego PSL zakpił z wyborców
zamościanin
zamościanin 08.08.2018, 07:38
Głosując na Wnuka głosować będziemy tylko na obiecanki gdzie obniżka wody o 20% tanie bilety MZK i wiele innych nie spełnionych obietnic przed wyborami przypomnimy WNUKOWI
Jolka
Jolka 07.08.2018, 22:15
Jestem pewna że wygra Pani Marta Pfeifer, jest silną kobietą . W przeciwieństwie do obecnego prezydenta szanuje ludzi i potrafi ich słuchać. Choć często była obrażana przez prezydenta i jego radnych nie poddała się i miała odwagę jako pierwsza powiedzieć. Tak kandyduję. Kobiety górą.
berek
berek 07.08.2018, 22:09
Kogo obchodzą niszowi kandydaci? Głosuje się na pewniaków, nie słabiaków bez żadnego poparcia.
swojak
swojak 07.08.2018, 18:40
To jeszcze czekamy na kandydatów/kandydatki lewicy i Kukiz'15.
Sasetka
Sasetka 07.08.2018, 18:22
Jestem za aby wygrał Prezydent Wnuk a Ci co będą startowac myślę że napewno przegrają Panem Andrzejem Wnukiem ,bo tylko potrafią go obrażać na czele z Panią Marta Pfeifer,co świadczy o niej negatywnie .Hurra Panie Andrzeju Wnuki wygraną ,po Pana stronie z takimi przeciwnikami.Pan Wnuk musi tyle sprawować władzę nad Zamosciem ,czyli dokładnie 12lat ,co Zamojski ,który olewal dobro ludzi a Pan Wnuk dokłada starań i mu to właściwie wychodzi.
Zamościanin
Zamościanin 07.08.2018, 15:42
Im więcej kontrkandydatów będzie miał Prezydent Wnuk tym łatwiej zwycięży.
Oponenci powinni być tego świadomi. Tylko jeden (liczba, a nie propozycja) kandydat ma szanse na walkę.
Zamoscianka
Zamoscianka 07.08.2018, 15:50
To prawda. Siła PiS jest nie tylko 500 plus, ale słabość opozycji. I to na każdym szczeblu, i lokalnym i centralnym.

Pozostałe