Zagrajmy dla Sebastiana

  • 02.08.2018, 15:45 (aktualizacja 02.08.2018, 15:48)
  • tomt
Zagrajmy dla Sebastiana
To będzie niezwykły turniej, bo dochód z jego organizacji przeznaczony zostanie na leczenie 12-letniego Sebastiana. 5 sierpnia na Orliku w Werbkowicach w szranki staną zespoły, które w ten sposób chcą pomóc chłopcu zmagającemu się z poważną chorobą.


Sebastian Bednarz mieszka w Werbkowicach i jest bardzo zdolnym chłopcem. W kwietniu ubiegłego roku zdiagnozowano u niego zespół Guillaina-Barrego. To choroba, która uszkadza nerwy i osłabia mięśnie. Nie możemy pozwolić, aby go zniszczyła. Stąd też właśnie pomysł turnieju piłkarskiego "Gramy dla Sebastiana" – mówi nam jedna z organizatorek – Danuta Muzyczka z Werbkowic. – Wielokrotnie przekonywałam się już, że jest wielu ludzi o dobrym sercu i jestem pewna, że tym razem będzie podobnie.

"Sebastian porusza się na wózku, bardzo powoli powraca do zdrowia, ale potrzebuje jeszcze wielu zabiegów. Cały czas jest rehabilitowany w Zamościu i w domu prywatnie. Dodatkowo Sebastian jest pod opieką laryngolog i endokrynologa, ostatnia diagnoza to niedoczynność tarczycy i insulinooporność. Ostatni wynik badania EMG wykazał blok przewodzenia w kończynach dolnych i górnych, co oznacza brak łączności nerwów z mózgiem" – czytamy na plakacie zachęcającym do wzięcia udziału w rywalizacji.

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są pod numerem telefonu  601 341 445. Wpisowe wynosi 150 zł. "Kronika Tygodnia" jest patronem medialnym turnieju.

 

tomt
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe