Hrebenne: Renault jak magazyn z papierosami

  • 01.08.2018, 13:06
  • ak
Hrebenne: Renault jak magazyn z papierosami Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Prawie 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej przejęła policja. Nielegalny towar był ukryty w renaulcie traficu zaparkowanym tuż przy granicy, w Hrebennem.

Policjant z posterunku w Lubyczy Królewskiej dostał cynk, że w Hrebennem przy drodze krajowej nr 17 znajdzie zaparkowany samochód, w którym składowane są spore ilości nielegalnego towaru.

Na miejsce pojechał patrol. Gdy policjanci zbliżyli się do renaulta, zobaczyli, że w środku, między siedzeniami próbuje się ukryć jakaś kobieta. Mundurowii nakazali otworzenie samochodu i przeszukali go. Znaleźli prawie 700 paczek papierosów oraz 19 butelek wódki bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Ukrainka powiedziała, że jest tylko pasażerką pojazdu i to nie jej kontrabanda. Tłumaczyła, że chowała się, bo się... przestraszyła. Wkrótce znalazł się właściciel auta. To 26-letni obywatel Ukrainy. Wyjaśnił, że papierosy i alkohol kupił koło jednego ze sklepów od nieznanych mu osób i zamierzał towar odsprzedać z zyskiem.

– Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 11 tys. zł. Kontrabanda została skonfiskowana – informuje Agnieszka Leszek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Właściciel nielegalnego towaru usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych, grozi mu grzywna.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe