Hrubieszów: Więźniowie jako mechanicy. Jest praca dla skazanych

  • 30.07.2018, 12:24
  • ak
Hrubieszów: Więźniowie jako mechanicy. Jest praca dla skazanych Fot. ZK Hrubieszów
Firma Doroty Bucior z Hrubieszowa jest kolejną, która zawarła umowę z tamtejszym Zakładem Karnym i będzie zatrudniać więźniów. Porozumienie zawarto w ramach rządowego programu „Praca dla Więźniów”. Skazani na tym zarobią.

Umowa została podpisana w zeszłym tygodniu. Więźniowie z hrubieszowskiego ZK mają pracować odpłatnie przy mechanice samochodowej. W swoim miejscu zatrudnienia będą mogli przebywać bez konwojentów i otrzymają wynagrodzenie. Zarobione podczas odbywania kary pieniądze pozwolą im wywiązać się z ciążących na nich zobowiązań, np. komorniczych czy alimentacyjnych.

Hrubieszowska jednostka ma już podpisanych kilkanaście takich umów. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ i TUTAJ. Podobne rozwiązania wprowadzono również w ZK Zamość. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe