Gm. Sitno: Wojenne pozostałości w lesie w Bożym Darze

  • 30.07.2018, 12:00 (aktualizacja 30.07.2018, 12:04)
  • ak
Gm. Sitno: Wojenne pozostałości w lesie w Bożym Darze Fot. KMP Zamość
Na pocisk artyleryjski, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej natrafił mieszkaniec gminy Sitno, spacerując po lasach w okolicach miejscowości Boży Dar.

Mężczyzna natrafił na to znalezisko w niedzielę (29 lipca). Natychmiast zawiadomił o tym dyżurnego zamojskiej policji. A gdy mundurowi dojechali do lasu, wskazał im miejsce, w którym leżał niewybuch.

– Pocisk o długości ok. 40 cm. znajdował się w lesie kilometr od zabudowań. Policjanci zabezpieczyli to miejsce i zadbali, aby nikt z osób postronnych nie podchodził. Później na miejsce skierowano również patrol saperski, który zajmie się zniszczeniem pocisku – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Przypomina, że takie znaleziska mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego nie wolno ich przenosić, dotykać czy też rozbrajać. Miejsce należy zabezpieczyć i o znalezisku natychmiast powiadomić policję.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe