Transgraniczny festiwal w Suścu. Śpiewali o Roztoczu

  • 31.07.2018, 08:00
  • bw
Transgraniczny festiwal w Suścu. Śpiewali o Roztoczu
Wspólne muzykowanie, koncerty, a przede wszystkim dobra zabawa. Już po raz 17. w Suścu odbył się Transgraniczny Festiwal Pieśni o Roztoczu. Podczas dwudniowej imprezy (28-29 lipca) można było posłuchać zespołów i kapel ludowych z całego regionu oraz bawić się podczas wieczornych koncertów.

W sobotę na inauguracji Festiwalu zagrała gościnnie Orkiestra Dęta Freudendstadt z Niemiec oraz tomaszowska Orkiestra Dęta OSP. Po nich dla uczestników wystąpiły zespoły Roxait i Faster oraz gwiazda wieczoru Shantel. Przed północą na placu przed ośrodkiem kultury rozpoczęła się dyskoteka, którą prowadził DJ Sweetu. 

W niedzielne popołudnie do rywalizacji stanęło 14 zespołów ludowych. Zwycięzcą w kategorii "Piosenka o Roztoczu" został zespół Wójtowiczanie z Krasnobrodu, drugie miejsce zdobyły Parzanki z Paar, a trzecie Kwiaty Roztocza z Suśca. Wyróżniono także ludowy zespół Jarczowianki z Jarczowa. W kategorii "Piosenka patriotyczna" zwyciężyli Aleksandrowiacy z Aleksandrowa, na drugim miejscu znalazła się Tomaszowska Kapela Podwórkowa, a na trzecim Męski Zespół Płomień z Tomaszowa Lubelskiego.

 Wspólnej zabawie towarzyszyło wiele atrakcji. Młodsi mogli odwiedzić wesołe miasteczko, a na starszych czekały stoiska z potrawami regionalnymi i rękodziełem artystów z całego regionu. 

 – Tegoroczna edycja festiwalu udała się pod względem organizacyjnym, dopisała także publiczność. Na turystach duże wrażenie zrobiły występy zespołów ludowych z regionu. Do przyjazdu nie musieliśmy namawiać długo zespołu Brathanki, który zachwycił się Roztoczem –  przyznaje dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu Joanna Kowalczuk.

Po przeglądzie konkursowym rozpoczęły się koncerty i wspólna zabawa pod gołym niebem. Zagrały: gwiazda festiwalu, zespół Baciary, TeX oraz Trojsty Muzyki z Ukrainy. O 21.30 na scenie wystąpiła gwiazda sobotniego wieczoru – zespół Brathanki. Festiwalową zabawę zakończyła dyskoteka prowadzona przez DJ Fresha. 

bw

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe