Pojedziemy pociągiem z Hrubieszowa do stolicy?

  • 31.07.2018, 06:27
  • par
Pojedziemy pociągiem z Hrubieszowa do stolicy? Fot. pixabay.com
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o planowanym zwiększeniu liczby kolejowych połączeń dalekobieżnych na Lubelszczyźnie. Rozważane jest uruchomienie pociągu z Hrubieszowa do Szczecina przez Lublin i Warszawę. Ale będzie to możliwe dopiero po oddaniu do eksploatacji modernizowanej obecnie linii Kolejowej z Lublina do Warszawy, czyli w pierwszej połowie przyszłego roku.

W czerwcu poseł Jarosław Sachajko z Klubu Poselskiego Kukiz`15 wystąpił z interpelacją w sprawie poprawy dojazdu koleją do mniejszych miast na Lubelszczyźnie. Parlamentarzysta podkreślił, że szczególnie trudna sytuacja jest na Roztoczu. Poseł postulował, aby zwiększyć liczbę osobowych połączeń kolejowych w regionie. "Utworzenie kolejnych połączeń osobowych przez PKP spowodowałoby zmniejszenie bezrobocia, wzrost turystyki i odciążenie ruchu drogowego" – zaznaczał poseł Sachajko.

Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, w odpowiedzi nie wspomniał o nowych połączeniach na Roztocze (o przywróceniu zlikwidowanych  w 2016 r. połączeń dalekobieżnych do Bełżca, Suśca i Horyńca-Zdroju), ale poinformował, że spółka PKP IC planuje rozwój sieci połączeń na Lubelszczyźnie. 

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 31.07.2018, 08:22
Na trasę Zwierzyniec - Hrebenne to tylko dryndy puszczać.
Drynda - wózek dwuosiowy, czterokołowy z napędem ręcznym typu ,,wicek-wacek''

Pozostałe