DPS w Biłgoraju to ich drugi dom

  • 02.08.2018, 06:00
  • lew
DPS w Biłgoraju to ich drugi dom
Mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską, stały kontakt z lekarzem, rehabilitację, opiekę duszpasterską, zajęcia w pracowniach terapii zajęciowej oraz wyżywienie dostosowane do zaleceń dietetycznych. Chodzi o mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju.

Sprawozdanie z zeszłorocznej działalności DPS dla Kombatantów przedstawiono na ostatniej sesji Rady Powiatu. W placówce mieszkało 85 osób, w tym 52 kobiety.

Miesięczny koszt utrzymania podopiecznego to ponad 2,7 tys. zł (opłatę za pobyt pokrywa w 70 proc. ze swojego dochodu mieszkaniec, a pozostałą część pokrywa rodzina, miasto lub gmina). Najmłodszy mieszkaniec miał 41 lat, a najstarszy – 98 lat. Największą grupę stanowiły w 2017 r. osoby, które przekroczyły 80 rok życia.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe