Zamość: Dostaniemy więcej pieniędzy na rozwój

  • 01.08.2018, 07:00
  • bw
Zamość: Dostaniemy więcej pieniędzy na rozwój
Zamość otrzyma kolejne miliony dotacji na inwestycje. 24 lipca marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz prezydenci Białej Podlaskiej, Chełma, Puław i Zamościa podpisali listy intencyjne o współpracy samorządów województwa lubelskiego w realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

W ramach programu, zaproponowanego przez Komisję Europejską, na rozwój  4 miast województwa lubelskiego i stref podmiejskich (nazywanych Miejskimi Obszarami Funkcjonalnymi) zostanie przeznaczone łącznie 93 miliony złotych unijnych dotacji. Mocny nacisk w programie położono na rozwój terenów podmiejskich oraz ekologiczny i niskoemisyjny transport publiczny. 

Zamojski magistrat ma już plany, jak rozdysponuje pieniądze z programu. Dotacje mają wesprzeć trzy inwestycje. To powstający właśnie hub komunikacyjny na ulicy Peowiaków i zakup 10 nowoczesnych autobusów dla MZK za kwotę ponad 16,5 mln złotych. Za ponad 29 milionów miasto przygotuje tereny inwestycyjne na ulicy Szczebrzeskiej, gdzie do 2021 r. mają stanąć hale i budynki biurowe dla firm. Zamość chce postawić także na rozwój nauki, dlatego w ciągu 3 lat na parterze dawnej Akademii Zamojskiej powstanie Eksperymentarium. Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, inwestycja wstępnie planowana w Nadszańcu została przeniesiona do murów Akademii by zmniejszyć koszty poniesione przez miasto przy remoncie budynku. Planowana wartość inwestycji to niemal 31 milionów złotych. 

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe