Granica: Heros wytropił kontrabandę za ponad 200 tys. zł.

  • 28.07.2018, 19:51
  • bw za NOSG
Granica: Heros wytropił kontrabandę za ponad 200 tys. zł. NOSG
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali "na granicy zielonej" mężczyznę, który przemycał papierosy z Ukrainy do Polski. Przemytnika, który próbował się ukryć, odnalazł pies tropiący o imieniu Heros. Na miejscu zabezpieczono kontrabandę o wartości ponad 221 tys. zł.

Pogranicznicy z Placówki Straży Granicznej w Skryhiczynie udaremnili próbę przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski.

W czwartek, 26 lipca funkcjonariusze, dzięki pomocy psa tropiącego, ujawnili w pobliżu rzeki granicznej Bug, pudła wypełnione nielegalnymi papierosami. Kontrabanda, została porzucona przez przemytnika, który zdołał się już przeprawić z nią na polską stronę rzeki.

Papierosy znajdujące się na brzegu, były spakowane w pakiety po pięćdziesiąt kartonów i owinięte w czarne foliowe worki.  Kolejnym etapem nieudanego przemytu, miało być przeładowanie ich do samochodu i wywiezienie w głąb kraju. Na miejscu podczas prowadzonych dalszych działań, do poszukiwania sprawcy przemytu użyto „HEROSA” - psa tropiącego pełniącego służbę w Placówce SG w Horodle.

Jak się okazało psi nos okazał się skuteczny - po chwili w pobliskich zaroślach ujawniono ukrywającego się mężczyznę. Był to 25-letni obywatel Polski, który został zatrzymany i przewieziony do pomieszczeń służbowych SG. W sumie na miejscu zabezpieczono ponad 16 tys. paczek papierosów o wartości ponad 221 tys. zł.

bw za NOSG

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe