Powiatowy Nadbużański Jarmark Kulinarny w Horodle (ZDJĘCIA)

  • 23.07.2018, 16:09 (aktualizacja 24.07.2018, 13:29)
  • ak
Powiatowy Nadbużański Jarmark Kulinarny w Horodle (ZDJĘCIA) Fot. Organizatorzy
Były najróżniejsze sceniczne prezentacje, ale przede wszystkim przepyszne jedzenie. W niedzielę (22 lipca) w Horodle odbył się Powiatowy Nadbużański Jarmark Kulinarny.

Do konkursu na regionalne potrawy przystąpiło 17 wystawców. Jurorzy oceniali smak potraw, oryginalność ich receptur, a także sposób podania.  Nagrody przyznane zostały w kilku kategoriach.

Pierwsze miejsce wśród napojów alkoholowych zajęła nalewka truskawkowa z KGW Janki. Drugą nagrodę za nalewkę z czarnych porzeczek otrzymały panie z KGW Rogalin, a trzecia przypadła KGW Matcze za nalewkę korzenną. Wyróżnione zostały zaś gosposie z Bereżnicy za nalewkę z czeremchy.

Alina Kasprzak z Poraja zdobyłą pierwsze miejsce za swój udziec barani. KGW Hrebenne zostało nagrodzone za tort chlebowy, a KGW Zosin za wędzonego lina.  W kategorii dań z mięś i ryb były też wyróżnienia. Ich laureaci to: KGW Trzeszczany (kozibroda z sosem czosnkowym), KGW Zadębce (kaczka z kaszą i sosem grzybowym) i KGW Horodło (placki ziemniaczane po horodelsku).

W kategorii ciast i wypieków wygrała Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Uchaniach ze swoim piernikiem wiejski'm. Drugą nagrodę otrzymało Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieciom”z Horodła za szarlotkę z rabarbarem, a trzecią KGW Poraj za chleb wiejski.

Laureatami wyróżnień zostali: KGW Mołodiatycze za chleb na zakwasie, Irena Blim za ciasto pleśniak i Elżbieta Sulowska za ciasto czekoladowe z masą miętową, a także Barbara Zienkiewicz za roladki naleśnikowe z malinami.

 Nagrody w konkursie na Hrubieszowski Produkt Kulinarny 2018  ufundowało Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe