Nastolatki zostały zgwałcone? Jedna się zgodziła, druga wymyśliła

  • 24.07.2018, 14:45 (aktualizacja 25.07.2018, 07:41)
  • lew
Nastolatki zostały zgwałcone? Jedna się zgodziła, druga wymyśliła
Biłgorajska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie doprowadzenia podstępem 16-letniej mieszkanki powiatu biłgorajskiego do obcowania płciowego. Podobnie zakończyła się historia z 14-latką, która miała być wykorzystana seksualnie na zakrapianej alkoholem imprezie.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyła w kwietniu matka 16-letniej mieszkanki powiatu biłgorajskiego. Do zdarzenia miało dojść podczas imprezy zorganizowanej przez nastolatków, a sprawcą miał być starszy kolega pokrzywdzonej.

Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wszczęła śledztwo w sprawie doprowadzenia podstępem 16-latki do obcowania płciowego. Za taki czyn grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzona została przesłuchana w sądzie w obecności psychologa, zabezpieczono do badań ślady biologiczne oraz ubrania, przesłuchano też pozostałych uczestników imprezy, podczas której spożywano napoje wyskokowe, w tym młodego mężczyznę, który miał się dopuścić gwałtu. Śledczy ustalili, że do stosunku płciowego faktycznie doszło, ale za zgodą obu stron. – Dlatego wobec braku znamion czynu zabronionego, w dniu 11 lipca śledztwo zostało umorzone – informuje Marek Głowala, szef Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, zaznaczając, że postanowienie o umorzeniu śledztwa nie jest jeszcze prawomocne.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
XX
XX 25.07.2018, 18:28
A może z małoletnią uprawiać seks ?
leszy
leszy 25.07.2018, 19:54
Obcowanie jest karane jedynie w przypadku osoby małoletniej poniżej 15 roku życia - art.200 kk. Powyżej (tak jak w artykule 16 lat) - jest już dozwolone.
kuratorek
kuratorek 24.07.2018, 18:31
***y zamiast się uczyć piją palą ćpają .takie są skutki patologi młodzieży wychowanej przez katechetów i rodzine
Goy
Goy 25.07.2018, 18:35
A przez kogo ma być wychowywana, jak nie przez rodzinę?

Pozostałe