Gm. Józefów: Trwają zapisy do Rodzinnego Domu Pomocy w Długim Kącie

  • 23.07.2018, 05:37
  • ak
Gm. Józefów: Trwają zapisy do Rodzinnego Domu Pomocy w Długim Kącie Fot. pixabay.com
Rodzinny Dom Pomocy w Długim Kącie (gm. Józefów) ma być otwarty 1 września. Zapisy do placówki już się rozpoczęły.

W placówce mogą zamieszkać osoby z gminy Józefów, ale również ościennych. Koszt pobytu to 2 tys. zł miesięcznie. Każdy mieszkaniec będzie miał w ramach tej kwoty zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie oraz opiekę lekarza rodzinnego. Koszty pokryją również opłaty za sprzątanie, pranie, a także ogrzewanie, energię elektryczną, wodę czy ścieków. Mniej płacić będą osoby ze skierowaniami z opieki społecznej.

Rodzinny Dom Pomocy w Długim Kącie będzie działać w dawnym ośrodku zdrowia. Prowadzić go ma konsorcjum, które tworzą Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Nadzieja" i Spółdzielnia Socjalna "Rodzinny Dom". Na utworzenie spółdzielni samorząd pozyskał dotację z funduszy unijnych.

Osoby, które chcą skorzystać z oferty nowej placówki, mogą się zgłaszać osobiście do prezesa spółdzielni Jerzego Nieściora, a informacje uzyskać także telefonicznie pod numerami: 888 962 829 lub 84 68 78 133 wewnętrzny 66.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe