Hrubieszów: Ojcowie Niepodległości - wystawa na deptaku

  • 19.07.2018, 13:00
  • ak
Hrubieszów: Ojcowie Niepodległości - wystawa na deptaku Fot. UM Hrubieszów
Plenerowa ekspozycja "Ojcowie Niepodległości", przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej, dotarła do Hrubieszowa. Można ją oglądać na deptaku w centrum miasta. Pozostanie tutaj do 27 lipca.

Wystawa poświęcona jest liderom procesu odbudowy państwa polskiego, które niepodległość odzyskało w 1918 roku po 123 latach niewoli. Na hrubieszowskim deptaku prezentowane są zdjęcia i biogramy Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego. Znajduje się tu również  mapa Polski z lat 1918-1923, która obrazuje proces kształtowania się polskich granic.

Ekspozycja zawiera też fotografie archiwalne przedstawiające m.in.  dyplomatów, żołnierzy i działaczy społecznych, którzy walczyli o niepodległą ojczyznę.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kodziarz
kodziarz 23.07.2018, 18:33
A wystawa zorganizowana i wykonana może przez byłe ZSL, czy tam PZPR bo ich we władzach jeszcze pełno a teraz jako pierwsi odwołują sie do wartości patriotycznych.

Pozostałe