Tomaszowscy policjanci odwiedzają dzieci na obozach i półkoloniach (ZDJĘCIA)

  • 13.07.2018, 18:44 (aktualizacja 13.07.2018 19:01)
  • ak
Tomaszowscy policjanci odwiedzają dzieci na obozach i półkoloniach (ZDJĘCIA) Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Z harcerzami spędzającymi czas na obozach i dziećmi na półkoloniach spotykali się ostatnio tomaszowscy policjanci. Temat rozmów był zawsze ten sam: bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

Wizyty mundurowych u dzieci i młodzieży są elementem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo". Policjanci podczas każdego ze spotkań szczegółowo, krok po kroku omawiają z młodymi ludźmi zasady bezpiecznego wypoczynku. Instruują również, jak należy zachować się, gdy dojdzie do sytuacji niebezpiecznej, np. gdy ktoś się topi. Do tych pogawędek włączają się również strażacy przybliżając algorytm zachowania np. podczas nagłych zmian atmosferycznych, czy pożaru.

– Na półkolonii dzieci słuchały o tym, że nie można ufać nieznajomym, że policjanci nie zawsze chodzą w mundurze i jak rozpoznać takiego policjanta.. Policjantka przybliżyła im regulamin konkursu „Filmowy przeWodnik” – relacjonuje Agnieszka Leszek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 7 września  2018 r., 30-sekundowego spotu filmowego obrazującego bezpieczny sposób zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą oraz promującego zdrowy i aktywny tryb życia, jak również wypełnionej karty zgłoszenia podpisanej przez opiekuna zespołu.

Przy każdym spotkaniu z dziećmi i młodzieżą był poruszany temat dopalaczy. – Policjanci uczulali, aby nigdy nie brać nic od nieznajomych, bo nie wiemy jakie obcy ma zamiary, czy przypadkiem nie testuje na nas jakiegoś nowego „narkotyku” i czy po zjedzeniu „ciasteczka” lub „cukierka” nagle nie obudzimy się w szpitalu – wyjaśnia policjantka.

CZYTAJ TAKŻE: ZAMOJSCY POLICJANCI NA OBOZIE HARCERSKIM

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe