Krynice: Studenci mają uczniów. Wprowadzają ich do świata sztuki (ZDJĘCIA)

  • 12.07.2018, 08:15
  • ak
Krynice: Studenci mają uczniów. Wprowadzają ich do świata sztuki (ZDJĘCIA) Fot. GOK Krynice
Studenci wydziału artystycznego UMCS w te wakacje wcielili się w role pedagogów. Przyjechali do Krynic na plener rzeźbiarsko-malarski, a przy okazji prowadzą zajęcia dla miejscowych dzieci.

Na artystyczne warsztaty w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach uczęszcza kilkanaścioro młodych ludzi w wieku od 7 do 19 lat. Pierwsze z cyklu 3-godzinnych spotkań odbyło się w poniedziałek (9 lipca). 

Młodzież, pod okiem studentów UMCS poznaje arkana twórczości artystycznej. Wkrótce zaczną tworzyć własne obrazy i rzeźby, które później zaprezentują na wernisażu. 

Na plener, który potrwa w Krynicach do 20 lipca przyjechało ponad 20 studentów, malarzy i rzeźbiarzy.

ak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe