Hrebenne: Celnicy przejęli papierosy warte 27 tys. zł

  • 12.07.2018, 07:00
  • ak
Hrebenne: Celnicy przejęli papierosy warte 27 tys. zł Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Gdyby nie skaner RTG, kontrabanda mogłaby przejechać granicę. Ale celnicy z Hrebennego użyli tego urządzenia i znaleźli transport 2 tys. nielegalnych papierosów o wartości ok. 27 tys. zł.

Ciężarowy DAF wjechał na przejście graniczne w Hrebennem w poniedziałek (9 lipca). Funkcjonariusze celno-skarbowi prześwietlili pojazd i stwierdzili, że między przewożonym towarem może być ukryta kontrabanda. Przeprowadzili więc dokładną rewizję i znaleźli między tym, co jechało na paletach, ukryte papierosy.

Do przewożenia zatrzymanego towaru przyznał się mężczyzna kierujący pojazdem. Wyjaśnił też, że sam ukrył papierosy. Miał je następnie sprzedać w Warszawie.

Podejrzany złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i uiścił 25 tys. zł grzywny.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe