Zamość: W świecie groteski Piotra Gawrona (ZDJĘCIA)

  • 11.07.2018, 18:25 (aktualizacja 12.07.2018 08:28)
  • red.
Zamość: W świecie groteski Piotra Gawrona (ZDJĘCIA) red. Piotr Gawron uchodzi za jednego z najlepszych polskich rzeźbiarzy
Dziś (11 lipca) w BWA Galerii Zamojskiej otwarto wystawę jednego z najlepszych polskich rzeźbiarzy, Piotra Gawrona.

Prof. Gawron uchodzi za jednego z twórców rzeźbiarskiej groteski. W swoich pracach artysta prezentuje zarówno ciekawą formę kreowanych postaci, jak i ich kolorystykę. Jego działalność artystyczna koncentruje się na rzeźbie kameralnej, portretowej i medalierstwie.

- Piotr Gawron jako artystyczny outsider, świetnie czuje się w klimatach rzeźbiarskiej groteski, nawiązując dialog z wydarzeniami i postaciami klasyki współczesnej kultury. Zarówno ciekawa forma kreowanych przez artystę postaci, jak i ich kolorystyka, stanowią o niezwykłym rzeźbiarskim zjawisku.- mówi Jerzy Tyburski, dyrektor BWA Galerii Zamojskiej.

Piotr Gawron ma 75 lat, pochodzi ze Śląska. Ukończył Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem, a w latach 1966 – 1972 studiował na Wydziale Rzeźb Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowniach Zofii Demkowskiej i Tadeusza Łodziany. Po uzyskaniu dyplomu od 1973 roku jest pedagogiem na Wydziale Rzeźby. W 1994 roku uzyskał tytuł naukowy profesora. Od dwunastu lat prowadzi pracownię rzeźby. Jego działalność artystyczna koncentruje się na rzeźbie kameralnej, portretowej i modelarstwie.

Poniżej prezentujemy fotorelację z otwarcia wystawy Piotra Gawrona w zamojskiej BWA.

red.

Zdjęcia (33)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe