Hrubieszów: Zawód zza krat. Więźniowie się szkolą

  • 12.07.2018, 05:54
  • ak
Hrubieszów: Zawód zza krat. Więźniowie się szkolą Fot. ZK Hrubieszów
Dwa kursy już się odbyły, w planach na ten rok jest pięć kolejnych. Więźniowie z Zakładu Karnego w Hrubieszowie nabywają nowe umiejętności i uczą się nowych zawodów.

Możliwe jest to dzięki realizowanemu przez ZK w Hrubieszowie unijnemu projektowi finansowanemu w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do udziału w kursach w pierwszej kolejności są kwalifikowani ci osadzeni, którzy niedługo mają wyjść na wolność albo tacy, którzy mogą ubiegać się o przedterminowe zwolnienie.

Projekt kierowany jest  głównie do skazanych nie posiadających wyuczonego zawodu oraz zainteresowanych nabyciem, podniesieniem bądź zmianą posiadanych kwalifikacji zawodowych. 

W tym roku w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie planowana jest realizacja 8 kursów. W pierwszym półroczu były już dwa, dla brukarzy i specjalistów wykańczania wnętrz. Do listopada  planowanych jest jeszcze 5 kursów w specjalnościach: stolarz meblowy, konserwator powierzchni płaskich, opiekun osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, zagospodarowanie terenów zielonych, nowoczesne wykończenie wnętrz oraz monter instalacji elektrycznych.


CZYTAJ TAKŻE: CORAZ WIĘCEJ PRACY DLA WIĘŹNIÓW

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe