Za dużo szczurów i myszy w Zamościu. Trzeba je wytruć

  • 11.07.2018, 09:36 (aktualizacja 11.07.2018 10:54)
  • ak
Za dużo szczurów i myszy w Zamościu. Trzeba je wytruć Fot. pixabay.com
W Zamościu rozpleniły się szczury i myszy, zwłaszcza na spółdzielczych osiedlach. Z gryzoniami trzeba walczyć. Dlatego władze miasta zaapelowały do zarządców budynków o przeprowadzenie deratyzacji. Wszyscy powinni się z tego wywiązać do połowy września.

Obowiązek przeprowadzenia tego rodzaju akcji nakłada na spółdzielnie mieszkaniowe uchwała Rady Miasta w sprawie  „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Zamość”. Władze Zamościa uznały, że standardowo podejmowane działania to za mało. Potrzebna jest dodatkowa deratyzacja.

Powinna, jak czytamy w komunikacie, objąć w szczególności wiaty, altany i pomieszczenia,  w których ustawione są pojemniki przeznaczone do gromadzenia odpadów komunalnych, a także zsypy i komory zsypowe.

Ważne jest także, że ci, którzy będą truć gryzonie powinni działać tak, by nie doszło do nieszczęśliwych wypadków zatruć mieszkańców i zwierząt domowych.

"Wykonanie obowiązku deratyzacji będzie podlegało kontroli odpowiednich służb miejskich, celem których m.in. będzie sprawdzenie posiadania dokumentu potwierdzającego zakup trutek lub zlecenia deratyzacji podmiotowi wykonującego tego rodzaju usługi" - napisała w apelu do zarządców nieruchomości wiceprezydent Zamościa Magdalena Dołgan.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KL
KL 11.07.2018, 10:55
W każdym budynku powinien być na etacie kot. I po problemie.
Tomi
Tomi 11.07.2018, 10:28
"Szczuty,,???? U mnie nie da się wejść do piwnicy. Jest ich plaga

Pozostałe