Samorząd z uniwersytetem. Józefów współpracuje z UMCS

  • 14.07.2018, 08:00
  • ak
Samorząd z uniwersytetem. Józefów współpracuje z UMCS Fot. UM. Józefów
Samorząd Józefowa zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Porozumienie o współdziałaniu zostało przedłużone na kolejnych 10 lat. Umowę podpisali Roman Dziura, burmistrz Józefowa i prof. Stanisław Michałowski, rektor uczelni.

Dotychczas samorząd współpracował przede wszystkim z wydziałem artystycznym UMCS. W mieście organizowane są od 10 lat m.in. plenery rzeźbiarskie. Teraz we wspólne działania mają się angażować także inne wydziały, m.in. nauk o ziemi i gospodarki przestrzennej, którego studenci pomogą np. w projektowaniu zieleni, małej architektury i innych elementów józefowskiego rynku. Zaplanują również strefy aktywności społecznej w mieście oraz opracują historię geologiczną ponad 300-letnich kamieniołomów.

Wydział artystyczny ma natomiast wesprzeć józefowski samorząd w opracowaniu kompleksowej kolorystyki budynków wokół rynku. Pomoże też Warsztatom Terapii Zajęciowej, Środowiskowemu Domowi Samopocy w rozwijaniu technik terapii zajęciowej. 

Podczas podpisywania umowy założono także, że za jakiś czas do współpracy włączą się kolejne wydziały UMCS, w tym prawa i administracji czy pedagogiki.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe