Własna firma – przedsiębiorczość wśród młodych

  • 10.07.2018, 08:00 (aktualizacja 10.07.2018, 13:00)
  • Artykuł sponsorowany
Własna firma – przedsiębiorczość wśród młodych
Młodzi ludzie mają marzenia i chętnie je realizują. Tworzą swoje własne miejsca pracy, nie boją się ryzyka i konkurencji. Zakładają firmy, choć wiedzą, że bycie swoim własnym szefem nie jest łatwe. To, co cechuje osoby młode, to odwaga, ambicja, to także kreatywność i otwartość na nowe rzeczy.

Liczba firm zakładanych przez osoby młode do 30 roku życia stale rośnie. Młodzi chcą i chętnie pracują na własny rachunek, nie brak im ciekawych pomysłów oraz zapału do działania. Nowopowstałe firmy często są związane

z zainteresowaniami młodych właścicieli. Dobrze orientują się na jakie dobra jest obecnie zapotrzebowanie i tworzą firmy, które wypełniają lukę na rynku. Oferta młodych przedsiębiorców kierowana jest nie tylko do ludzi młodych swoich rówieśników, ale dla wszystkich.

Dzięki wsparciu udzielanemu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) osoby młode mogą ubiegać się o środki finansowe (dotację) na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dotacja udzielana jest za pośrednictwem powiatowego/miejskiego urzędu pracy w wysokości maksymalnie sześciokrotnego przeciętnego wynagrodzenia (tj. ok. 24 tys. zł). Osoby, które chcą skorzystać z takiego wsparcia, muszą kontaktować się z urzędem pracy zgodnie ze swoim miejscem zameldowania. Osoby, które decydują się na pozyskanie dotacji, mogą liczyć także na wsparcie szkoleniowo-doradcze, które pomoże postawić pierwsze kroki w prowadzeniu firmy.

 

Punkt informacyjny PO WER

Wojewódzkiego Urzędu Pracy

w Lublinie

ul. Lubartowska 74 A, I piętro

tel.: 81 46 35 349, 605 903 493

e-mail: [email protected]

www: http://powerwuplublin.praca.gov.pl/

 

Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kacha
Kacha 27.07.2018, 11:41
Sama niedawno otworzyłam własną firmę, wystarczy być dobrze zorganizowanym i mieć pomysł na siebie. Mi wiele pomogło biuro rachunkowe Gama z Tarchomina, jeżeli chodzi o różne kwestie związane z finansami

Pozostałe