Tomaszów Lubelski: Chusta w brzuchu pacjentki. Sąd wydał wyrok

  • 10.07.2018, 09:42
  • Robert Horbaczewski
Tomaszów Lubelski: Chusta w brzuchu pacjentki. Sąd wydał wyrok
10 lat temu lekarze z tomaszowskiego szpitala zaszyli w brzuchu pacjentki chustę chirurgiczną. Sąd wydał właśnie wyrok.

O pozostawienie w brzuchu pacjentki chusty chirurgicznej prokuratura oskarżyła instrumentariuszkę z tomaszowskiego szpitala oraz ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego i lekarza prowadzącego operację. Sąd Rejonowy w Zamościu uznał, że winna jest instrumentariuszka, ale jej sprawę warunkowo umorzył. Stwierdził, że ordynatora oddziału nie można już pociągnąć do odpowiedzialności, a drugi z lekarzy jest niewinny.

Bożena W. na oddział ginekologiczno-położniczy szpitala w Tomaszowie Lubelskim trafiła z rozpoznaniem masywnego mięśniaka macicy. W związku z tym 18 lipca 2008 r. przeszła operację. Lekarzem operującym był Andrzej H. W operacji uczestniczył także ordynator oddziału Marian K. W zespole zabiegowym był także anestezjolog i instrumentariuszka. Operacja trwała ponad godzinę. Lekarze ocenili ją jako udaną, bez komplikacji i powikłań. Tydzień później kobieta została wypisana do domu.

O tym, że tomaszowscy medycy zostawili jej "coś" w brzuchu dowiedziała się trzy lata później. Kiedy z powodu podejrzenia guza jelita grubego zjawiała się na oddziale chirurgii ogólnej i onkologii Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Podczas operacji, którą przeprowadzono 4 sierpnia 2011 r. lekarze w jamie brzusznej pacjentki stwierdzili, że ów guz to otorbione ciało obce, którym okazała się serweta gazowa z taśmą o wymiarach 30 na 30 cm. Część serwety uszkodziła ścianę jelita czczego i przebiła się do jego środka, powodując przewlekły stan zapalny. To właśnie personel szpitala w Zamościu złożył doniesienie do prokuratury o działaniu medyków z Tomaszowa Lubelskiego.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pani W.
Pani W. 11.07.2018, 23:40
Edi, zgadzam się z Tobą w 200%!
edi
edi 11.07.2018, 18:28
Ten szpital w tomaszowie powinni zamknac albo zmienic wszystkich lekarzy

Pozostałe